Libido u kobiet – co warto wiedzieć na ten temat?

libido-u-kobiet-co-warto-wiedziec-na-ten-temat

Również dla kobiet sprawy seksu odgrywają ważną rolę. Są niejako spojeniem relacji między dwoma partnerami, potwierdzeniem ich wzajemnego zainteresowania wychodzącego poza chęć posiadania potomstwa, a także znakiem, że wciąż, nawet po wielu latach wspólnego życia, są sobą wzajemnie zainteresowani i że zwyczajnie – wciąż przyciąga ich także chemia, a nie tylko poczucie obowiązku.

Podobnie jak panowie, da których spadek libido jest jednym z  największych oraz najbardziej wstydliwych problemów, dotyka to również kobiet, szczególnie w okresie po menopauzie, kiedy zmienia się nie tylko dotychczasowe życie kobiety, ale zachodzą również nieodwracalne zmiany w jej psychice. Libido u kobiet ma bowiem również podłoże psychologiczne, czasem mające nawet większe znaczenie od czystej biologii.

Przyczyny libido u kobiet

Oczywiście w największej części odpowiedzialnym za spadem libido będą kłopoty ze zdrowiem, czasem zupełnie niewiązane przez pacjentów z taką możliwością. Do wrogów dobrego życia seksualnego należą bowiem takie przewlekłe choroby, jak cukrzyca czy choroby związane z układem krążenia, nowotwory oraz zaburzenia psychiczne.

Odpowiedzialna za nasz popęd płciowy jest również w ogromnej mierze gospodarka hormonalna, która powoduje problemy, jeśli zaczyna szwankować, cyz to na skutek zaburzeń tarczycy, w menopauzie przy zażywaniu zastępczych środków hormonalnych czy antykoncepcyjnych, w wyniku stresu czy w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Także niektóre leki działają zaburzająco, podobnie jak pojawiające się, a czasem również nawracające infekcje w okolicach dróg rodnych kobiety – szczególnie zakażenia bakteriami, pierwotniakami oraz grzybicze, a także nadżerki. Problemem może być również suchość pochwy, która daje podczas stosunku uczucie znacznego dyskomfortu.

Libido u kobiet a cykl miesięczny

To, w jakim akurat momencie cyklu znajduje się kobieta, również będzie miało wpływ na jej chęć na igraszki w łóżku. Jest to spowodowane tym, że zmienia się poziom poszczególnych hormonów, a te, jak już mówiliśmy, mają na poziom libido spory wpływ. Około czternastego dnia cyklu, kiedy ma miejsce jajeczkowanie, kobieta czuje się zwykle atrakcyjniejsza, ma większą ochotę na seks i zdecydowanie lepszy nastrój – powodem tego jest zwiększona ilość estrogenu i gotowość na zapłodnienie komórki jajowej. Po jajeczkowaniu, a więc w drugiej części cyklu hormonem dominującym jest progesteron i będzie on dawał odwrotny skutek, a więc spadek chęci na seks.

To wszystko jednak nie musi mieć ogromnego znaczenia na jakość i komfort życia, ponieważ kobiece libido może poprawiać dobrze dobrany suplement diety.

Libido – jaki suplement diety?

Podobnie jak panowie, dzisiaj również kobiety mają możliwość wybrania preparatu odpowiedniego dla siebie, ponieważ suplementy diety na libido są ogólnodostępne, mają również naprawdę szeroką paletę, dając spore możliwości wybrania najlepszego specyfiku dla siebie.

Co lepsze, jeśli wstydzisz się pójść z tym problemem do apteki, możesz produkty dla siebie zamówić za pomocą Internetu. Do najchętniej kupowanych zaś należą: Erotic dla kobiet, Amorecaps, Liderin Sex Expert Femina oraz NutrisSlim, dostępne oczywiście bez recepty.