Na odchudzanie – L-karnityna

na-odchudzanie-l-karnityna

Naturalnie występujący aminokwas, który można znaleźć chociażby w mięsie oraz w nabiale to L-karnityna. Ma na swój udział w całym procesie metabolicznym, w który dochodzi do zmian w obrębie energii. Aminokwas ten jest samoistnie tworzony w organizmie, można go jednak przyjmować również z pożywieniem. Cały problem polega na tym, że może go być dostarczana zbyt mała ilość, dlatego warto pomyśleć o jej dodatkowej suplementacji.

Jak działa wspomniany aminokwas?

Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to związek łagodzący skutki zbyt szybkiego starzenia się całego ciała.  Dzięki tej substancji można liczyć na zwiększenie działania mitochondriów, dzięki czemu zwiększa się spalanie tłuszczu w naszym organizmie. Co więcej, dzięki L-karnitynie można usprawnić transportowanie kwasów tłuszczowych w naszym ciele, a także zamienić je na energię.

Jeszcze innym działaniem wykazuje się ów związek w metabolizmie węglowodanów, a także aminokwasów rozgałęzionych. Wspomniany aminokwas pomaga także w całym procesie regulacyjnym gospodarki hormonalnej, szczególnie mowa tutaj o testosteronie oraz hormonie tarczycy.

Czy L Karnityna pomaga w odchudzaniu?

Dodatkową zaletą omawianego aminokwasu jest również fakt, że L Karnityna odchudza. Wręcz pełni ona bardzo ważną rolę w całym tym procesie, dlatego nie należy o niej zapominać, kiedy w naszej głowie pojawia się plan zrzucenia kilku zbędnych lub nadprogramowych kilogramów. Wszystko dlatego, że ów aminokwas przyczynia się do zwiększenie metabolizmu tłuszczów, które znajdują się w naszym ciele. W takiej sytuacji osoby, które właśnie podejmują zwiększoną aktywność fizyczną, powinny zacząć odpowiednia suplementację tymże preparatem.

Jego zadaniem jest bowiem optymalizowanie i regulowanie wszystkich procesów i zmian, które zachodzą w strukturach mięśni. Jeżeli rozpocznie się suplementację L- Karnityną, będzie można również skrócić czas, który do tej pory był nam potrzebny, by zregenerować swój organizm po sporym wysiłku, szczególnie po bardzo intensywnym treningu lub aktywności fizycznej. L-Karnityna na odchudzanie jest więc bardzo dobrym pomysłem, o ile oczywiście będzie prowadziło się suplementację zgodnie ze swoimi potrzebami oraz zaleceniami – innym pomysłem suplementu na odchudzanie jest piperyna.

Gdzie można znaleźć wspomniany aminokwas?

Jego największe ilości znajdują się w pożywieniu, dlatego warto o pewne produkty urozmaicić swoją dietę. Przede wszystkim warto zwiększyć porcje mięsa, mianowicie z baraniny, wołowiny, oraz wieprzowiny. Wspomniany aminokwas występuje również w rybach. Można także sięgnąć po owoce i warzywa, jak i grzyby. L- Karnitynę znajdziemy ponadto w nabiale i drożdżach.

Bardzo wiele osób decyduje się na dodatkową suplementację tym aminokwasem. Mimo iż występuje on w organizmie, jego niedobory są szczególnie odczuwalne u osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a także uprawiają kulturystykę i inne sporty siłowe. Jeżeli pragniemy mieć piękne mięśnie przy atletycznej sylwetce, jak i zmniejszoną ilość tkanki tłuszczowej warto pomyśleć o suplementacji właśnie z wykorzystaniem L- Karnityny.

Powiązane wpisy