Piwo na włosy – czy to faktycznie jest skuteczne?

O niesamowitych właściwościach tego „napoju bogów”, dotąd najczęściej wykorzystywanego podczas niedzielnego spotkania kolegów przy meczu, mówi się coraz więcej. Jest ku temu wyraźny i naprawdę dobry powód – piwo dzięki swoim właściwościom nadaje włosom nie tylko blasku, ale także sprawia, że włosy znacznie mniej się przetłuszczają. Zawarte witaminy w piwie są w stanie dać nam wiele dobrego dla naszej urody.

Piwo na włosy – najstarszy napój świata doskonały dla urody

Najlepsze odżywki oraz szampony można spokojnie wykonać w domowym zaciszu i mają doskonałe właściwości zdrowotne oraz dobroczynne dla naszej urody. Piwo na włosy świetnie się sprawdza, można wykonywać z nich szampony, płukanki czy odżywki. To tani i sprawdzony kosmetyk, który każda z nas powinna mieć w swojej podręcznej kosmetyczce.

Jakie witaminy ma piwo?

Niektórych pewnie zaskoczy fakt, że w piwie można znaleźć całą masę różnorodnych witamin – warto jednak pamiętać, że znajdują się one głównie w piwach niefiltrowanych oraz niepasteryzowanych, posiadających naturalny osad drożdżowy – to w nim jest zawarte najwięcej cennych składników. Dla naszej urody bardzo ważna jest witamina B1, czyli inaczej tiamina. Ponadto w piwie znajdziemy również kwas foliowy, witaminę B6 oraz B3 i PP, czyli niacynę, a także witaminę B2, czyli ryboflawinę oraz witaminę B12. Dodatkowo można w nim znaleźć również cynk, wapń, żelazo, fosfor, potas, magnez i sód, jednak trzeba mieć także na uwadze, że piwo wzmaga apetyt na tłuste potrawy, a ponadto jest bardzo kaloryczne – jego indeks glikemiczny wynosi aż 110.

Jakie efekty daje płukanie włosów piwem?

Dla naszej urody świetnie sprawdzi się stosowanie piwa jako naturalnej płukanki. Płukanie włosów piwem wzmacnia je, a także sprawia, że zmniejsza się ich podatność na wypadanie. Niekiedy piwo pomaga również w walce z łysieniem. Ubytki, jakie znajdują się w strukturze włosa, można świetnie odbudować za pomocą znajdującego się w nim białka słodu oraz chmielu. Dodatkowo znajdujące się witaminy w piwie z grupy B wzmacniają słabe i zniszczone włosy. Dzięki niemu zmniejsza się również skłonność do przetłuszczania się, ponieważ piwo oczyszcza skórę, a także samoczynnie reguluje pracę gruczołów łojowych. To sprawia, że nie tylko włosy rzadziej się przetłuszczają i zawsze wyglądają świeżo, ale także rzadziej pojawia się problem łupieżu. Naturalny blask i połysk włosy mogą zawdzięczać znajdującym się w piwie cukrom – maltozie oraz sacharozie. Niektórzy wychodzą z założenia, że płukanie włosów piwem może również opóźnić siwienie włosów, jednak do tej pory nie zostało to naukowo potwierdzone.

Piwo na włosy – jak przygotować domowa płukankę?

Najlepiej wykorzystywać do tego zabiegu pielęgnacyjnego ciemnego piwa. Zanim przygotujesz płukankę, otwórz piwo, aby alkohol wyparował – to bardzo ważne. Następnie rozcieńcz go z wodą w proporcji jeden do dwóch. Umyte włosy zamocz w roztworze piwa i trzymaj je tak przez kilka minut – nie płucz ich wodą, a jedynie dokładnie wysusz. Pamiętaj również, żeby takiego zabiegu nie powtarzać częściej, niż raz w tygodniu.

Powiązane wpisy