Rozdwajające się paznokcie – jaki ratunek?

rozdwajajace-sie-paznokcie-jaki-ratunek

Nawet bez robienia statystyk czy badań naukowych można jednoznacznie stwierdzić, jak ważny jest estetyczny wygląd dłoni u kobiet – to one są wizytówka każdej kobiety i świadczą o niej tak samo, jak zachowanie czy ubiór. Każdego dnia jednak trzeba dbać między innymi o odpowiednią dietę, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy pożegnać się z ich ładnym wyglądem.

Czasem również ciężka, fizyczna praca, mróz czy detergenty są w stanie skutecznie zniszczyć ich dobrą kondycję. Jednym ze zdecydowanie najtrudniejszych do wyeliminowania oraz najbardziej uciążliwych problemów znajdują się rozdwajające się paznokcie.

Rozdwajające się paznokcie a brak witaminy

Najczęstszym powodem tego, że rozdwajające się paznokcie spędzają nam sen z powiek, jest brak witamin – ale nie wszystkich, ale jedynie wybranej grupy, odpowiedzialnej za ich strukturę, a więc również twardość czy sam ogólny wygląd. Brak witamin to jednak nie tylko kruche i brzydkie paznokcie, ale także bardzo realna możliwość zachorowania na różne choroby.

Konieczne jest więc zastosowanie odpowiednich preparatów witaminowych czy suplementów diety, a czasem najlepszym rozwiązaniem są zmiany w naszym sposobie żywienia się.  Jeśli zastanawiasz się, jaka witamina na paznokcie  będzie najlepsza, musisz zaobserwować zmiany, jakie nastąpiły w wyglądzie płytki – od tego będzie zależało to, czego masz w organizmie najmniej.

Najlepsze witaminy na paznokcie

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest właśnie kruchość płytki paznokcia. Paznokcie są miękkie, kruche, Przybyle okazji łamią się, zrywają, rozdwajają, tworząc naprawdę mało estetyczny widok. Absolutną podstawą mocnych i silących paznokci jest posiadanie w organizmie odpowiedniego poziomy krzemu, magnezy oraz cynku, jakie można znaleźć w kuracjach witaminowych oraz w specjalnie opracowywanych preparatach, na przykład drożdżowych. W naturalnych pokarmach znajdziesz je w żelatynie, a więc we wszelkiego rodzaju galaretach, również słodkich, owocowych. Niedobór tych pierwiastków możesz również załatwić pijąc herbatkę ze skrzypu polnego.

Jeśli chodzi o witaminy na paznokcie, najważniejszą grupą będzie grupa B, a w szczególności witaminy B1, B2 oraz B6. Znajdziesz je w preparatach witaminowych oraz w naturalnych produktach spożywczych, na przykład w zielonych ogórkach, cukinii, w fasoli szparagowej, ale również w bananach, mleku, serach, wątróbce, drożdżach i ziemniakach.

Z kolei jeśli na swoich paznokciach zauważyłaś brzydkie, białe plamki, konieczne będą małe zmiany w diecie – plamki są bowiem efektem braku cynku w diecie, który można uzupełnić, jedząc większe ilości drobiu, kaszy, pełnoziarnistego pieczywa oraz ostryg. Najlepiej skomponowane śniadanie w takich przypadkach będzie składało się z płatków owsianych, suszonych moreli, rodzynek oraz bogatego również w duże ilości białka siemienia lnianego. Oczywiście możesz również zastosować różnego rodzaju, kompleksowo opracowane preparaty doustne czy w postaci lakieru do paznokci, zawsze jednak warto zaczynać od bardziej naturalnego sposobu – odpowiedniej diety.

Powiązane wpisy