Smaczne sposoby na wydajne odchudzanie

Osoby z nadwagą mają często utrudnione warunki rozwoju zawodowego, trudniej im zrobić karierę, przeżywają mnóstwo problemów w życiu osobistym. Dodatkowe kilogramy są też groźne dla zdrowia, więc warto za pomocą wybranej metody spróbować utrzymać ciało w ryzach. Niektóre produkty żywnościowe niekoniecznie same w sobie odchudzają, ale aktywnie wspomagają ten proces – takim produktem jest właśnie zielona kawa. Odchudzanie ze smaczną kawą jest o wiele łatwiejsze, dlatego też zachęcamy gorąco do wypróbowania jej możliwości.

Jak działa zielona kawa na odchudzanie?

Kluczowe jest tutaj słowo „zielona”. Podobnie jak herbata o tej samej nazwie, zielona kawa w swoim składzie zawiera np. kwas chlorogenowy, zapobiega rozwojowi cukrzycy, wpływa na skuteczne odchudzanie, jest więc bardzo zdrowa. Określenie zielona kawa na odchudzanie wzięło się z tego, że wspomniany już kwas chlorogenowy powoduje mniejsze wchłanianie glukozy w organizmie, przez co można wykorzystać go w zbudowaniu wydajnej diety dla osób, które chcą zgubić kilka kilogramów (nawet do 5 kg w miesiąc). Właściwości kwasu pozwalają na stosowanie tej metody także przez cukrzyków oraz ludzi w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę. Napój jest zdrowy dla sportowców, osób starszych, młodzieży i kobiet w ciąży, a także matek karmiących dziecko piersią, chociaż w ciąży i podczas karmienia niekoniecznie powinno się podejmować terapię odchudzającą.

Zielona kawa na odchudzanie

Kawę zieloną można wprowadzić do diety na dwa sposoby (a przynajmniej te dwa są najczęściej spotykane i oferują sporą wygodę). Pierwszy to po prostu raczenie się smacznym napojem, który przyrządza się podobnie jak zwykłą kawę Robusta, ale jej ziarna nie będą czarne (palone), tylko w kolorze zszarzałej zieleni. Drugi sposób nie wymaga żadnych przygotowań ani umiejętności parzenia kawy – wystarczy kupić tabletki zawierające ekstrakt z kawy tego typu. Na pewno pierwsza metoda jest smaczniejsza, ale nie każdy lubi kawę lub ma czas na jej przyrządzanie, by wydobyć pełnię smaku. Metoda zrobienia dobrej kawy zielonej wymaga wstępnego rozgniatania ziaren, mielenia ich, zaparzania w określonej ilości gotującej się wody itd., dlatego też nie da się aktywnie odchudzać z zieloną kawą, jeśli nie ma się czasu na kilka powyższych kroków. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że ten rodzaj kawy smakuje inaczej niż się przyzwyczailiśmy, zdaniem niektórych bardziej przypomina herbatę (ziołową).

Zielona kawa a odchudzanie

Kwestią kluczową jest właściwe opracowanie diety. W odchudzaniu się dzięki piciu zielonej kawy najbardziej istotne jest umożliwienie działania kwasu chlorogenowego. Żeby związek ten mógł wykonać swoją misję, należy wcześniej wyeliminować z jadłospisu nadmiar tłuszczów. Jest to chyba jedyny wymóg, poza tym można w diecie połączyć kawę zieloną ze zwykłą czarną, jeśli ktoś nie wyobraża sobie życia bez smaku prawdziwej kawy. Osoby stosujące z powodzeniem kawę zieloną w dowolnej postaci deklarują bardzo pozytywne wrażenia związane ze swoją dietą, są zadowolone ze smaku oraz z gwarantowanego wpływu na odchudzanie.

Powiązane wpisy