Witaminy i suplementy na ładny wygląd włosów

Panie o efektownej urodzie, wyglądające na zadbane i zawsze młode, najprawdopodobniej stosują bardzo dużo kosmetyków. To jednak nie jest cały sekret ich wyglądu, gdyż oprócz dbałości o „warstwę” zewnętrzną, starają się używać również preparatów wpływających na ogólny stan organizmu, dbają o dobrą dietę, często robią badania, doposażają się w witaminy i inne składniki odżywcze. Jeśli zaniedba się bowiem ten aspekt, same kosmetyki mogą nie zapewnić wystarczająco dobrych efektów. Niektóre defekty urody wywołane są przyczynami wewnętrznymi, na przykład słabe włosy ze skłonnością do wypadania.

Wypadanie włosów – przyczyny

Cierpisz na wypadanie włosów? Przyczyny takiego stanu rzeczy są dla ciebie niejasne, bo korzystasz z najlepszych kosmetyków, regularnie chodzisz do fryzjera i szanujesz swoją fryzurę? Często okazuje się, że osoby odczuwające nadmierne wypadanie włosów przyczyny muszą szukać głęboko wewnątrz swojego organizmu. W ogromnej większości przypadków problem stanowią braki i niedobory w gospodarce mikro- i makroelementowej oraz witaminowej. Właściwa pielęgnacja włosów od zewnątrz nie wystarczy, bo sedno piękna włosa tkwi pod skórą, a to co widzimy – to tylko martwa pozostałość. Braki witamin i innych składników odżywczych są niestety dość częste w dzisiejszych czasach, bo zapędzeni za karierą i finansami odżywiamy się byle jak, nie pilnujemy diety i nie robimy badań. Do tego dochodzi jeszcze rosnące zanieczyszczenie środowiska – w niektórych miastach na ulicach występuje smog, powietrze jest pełne różnych drobinek i nie pozostaje to bez echa dla kondycji włosów.

Witaminy na wypadanie włosów

Wspomaganie organizmu witaminami powinno szybko przynieść efekty. Głównie niezbędne jest zainteresowanie się witaminą E, która ma również wpływ na wzmocnienie paznokci, ale jeśli mamy taką możliwość, można zainteresować się gotowymi preparatami witaminowymi – w jednej tabletce (albo saszetce, herbatce czy jeszcze innym wybranym rozwiązaniu) znajdują się wszystkie przydatne witaminy oraz inne składniki odżywcze, co jest naprawdę bardzo wygodne i sprowadza dbanie o „całokształt” do pamiętania o zażyciu preparatu. Jeśli zauważymy nawet niewielkie wypadanie włosów, witaminy i tak można wprowadzić do diety z uwagi na to, że w bezpiecznej dawce, jaka została odmierzona przez producenta, mieści się idealna ilość witamin. Nie da się przekroczyć żadnych norm przyjmując jedną tabletkę dziennie, jak również nie da się w dalszym ciągu wykazywać poważnych niedoborów przy odpowiedniej suplementacji.

Suplementy na wypadanie włosów

Jak jednak dobrać odpowiedni preparat? Nieraz miłośniczki jakiejś konkretnej serii kosmetyków mają ułatwione zadanie, bo producent dodaje do swojej linii również odżywki witaminowe bądź właśnie suplementy do przyjmowania doustnego. Połączenie szamponu, odżywki i preparatu suplementującego to rodzaj kompletnej kuracji, która może dać naprawdę dobre efekty. Dobrej jakości suplementy może też zalecić np. dermatolog lub fryzjer, a także kosmetyczka. Można zapytać w aptece, z reguły w każdej, nawet małej aptece znaleźć można miejsce na kosmetyki i preparaty kosmetyczne stworzone dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny.

Powiązane wpisy